X
گروه برق|جزوه کتاب مقاله پروژه|Azu Bargh

آموزش طراحی وب و برق

فلسفه شکست عایق

جستجو در گروه برق
خلاصه آمار
بازدید امروز : 73 نفر
بازدید دیروز : 62 نفر
کل بازدید ها : 194112 نفر
تعداد کل مطالب : 242
افراد آنلاین : 2 نفر
ایمیل گروه: azubargh@samenblog.com
آخرین بروز رسانی در: 1396/8/13
طبقه بندی موضوعی
دوستان ما
تبادل لینک

سلام دوستان و همراهان گروه برق دانشگاه آزاد زنجان ،امروز میخواهیم کوتاه در رابطه با شکست عایق یا همان هادی شدن عایق توضیح دهیم .

برای مطالعه بیشتر به ادامه مطلب مراجه نمایید.

فلسفه شکست عایق :
زمانی که ولتاژ بیشتر شود (به هرعلت مثلا صاعقه یا سوئیچینگ ) شدت میدان در هادی بالا می رود(بیشتر از شدت میدان مجاز عایق) بعلت اینکه شدت میدان با نیرو رابطه مستقیم دارد ،نیرو در هادی بالا می رود ومنجر به شتاب گرفتن الکترون آزاد در عایق میشود . الکترون اول شتاب گرفته و الکترون دیگر از عایق را جدا کرده و سپس این دو الکترون الکترون دیگر و به همین ترتیب الکترون های چسبیده کم کم از عایق جدا شده و شتاب می گیرند در این حالت می گوییم بهمن الکترونی ایجاد شده که به این پدیده شکست عایق می گویند.

شکست عایق ممکن است به چندین صورت اتفاق بیفتد :
هرگاه شدت میدان الکتریکی از حد تحمل عایق بیشتر شود موجب می شود که عایق دچار شکت گردد.این شکسن ممکن است در اثر اعمال آنی یک ولتاژ غیر قابل تحمل باشد که به آن شکست الکتریکی گویند (شکست الکتریکی عمدتاً مشکل طراحی یا مشکل تولیدی می باشد) و یا ممکن است ولتاژی به مدتزمانی بیشتر به عایق اعمال شده و عایق کم کم براثر گرم شدن دچار شکست گردد که به آن شکست حرارتی گویند (شکست حرارتی در مدت زمان طولانی مثلا شش ماه یا حتی یکسال اتفاق می افتد و بر اثر بهره برداری رخ می دهد)**نظرات**

ارسال نظر

برای دریافت پاسخ حتما ایمیل خودتونو وارد کنید

capcha