آموزش طراحی وب و برق

تابلوهای اندازه گیری

جستجو در گروه برق
خلاصه آمار
بازدید امروز : 19 نفر
بازدید دیروز : 24 نفر
کل بازدید ها : 171201 نفر
تعداد کل مطالب : 242
افراد آنلاین : 2 نفر
ایمیل گروه: azubargh@samenblog.com
آخرین بروز رسانی در: 1396/8/13
طبقه بندی موضوعی
دوستان ما
تبادل لینک

تابلوهای اندازه گیری یا جعبه کنتوری (اکتیو/راکتیو) که خود کنتور ها بر دو قسم مستقیم و غیر مستقیم همراه ترانس جریان میباشد .                     

معمولا" این تابلو ها از سه بخش تشکیل یافته است : بخش ابتدایی و انتهایی مربوط به کلید های اتوماتیک ورودی و خروجی است که در قسمت ورودی روبند محافظ پلمپ میشود ، بخش میانی که آن نیز پلمپ میگردد فضایی مناسب برای نصب دستگاههای کنتور میباشد .          

                


توضیحات :
چنانچه کنتور ها مستقیم باشد کلید مینیاتوری ورودی که یک رنج از آمپر کنتور بالا تر است تیپ موتوری میباشد واگر تابلو از مجموعه ای از چند دستگاه کنتور تشکیل یافته باشد کلید اصلی فیوز دار نیز به کل اضافه میشود.

در بخش خروجی کنتور کلید مینیاتوری فاز و نول تیپ روشنایی هم رنج آن قرار میگیرد که اتصال های آن با کابل ۶خشک داده میشود و از خروجی مینیاتوری فاز و نول با سیم ۶ افشان به ترمینال های خروجی وصل میگردد.                                

    و  اگر کنتور غیر مستقیم باشد مابین کلید اتوماتیک خروجی و کلید فیوز ورودی شمش مسی قرار میگیرد و ترانس های جریان با جریان ثانویه  ۵  آمپر و کلاس نیم از مارک مرغوب بر روی هر فاز نصب میگردد ، از هر ترانس دو سیم به مقطع  ۵/۲  میلیمتر به کنتور اتصال داده میشود .                               

تابلو های کنتوری به دوصورت توکار و روکار از ورق ۵/۱ میلیمتر ساخته میشود و چنانچه تابلو در معرض نور خورشید باشند بغیر از روبند محافظ کنتور ها درب نیز برای آنها در نظر گرفته میشود.                               


  • thumb_img
  • 2012-12-09

**نظرات**

ارسال نظر

برای دریافت پاسخ حتما ایمیل خودتونو وارد کنید

capcha